معرفی کتاب

نام کتاب : پژوهش در کلاس درس

نویسنده : دیوید ری / ترجمه : دکتر محمدرضا سرکار آرانی / با همکاری علیرضا مقدم

موسسه فرهنگی منادی تربیت

در پیشگفتار مترجمان آمده: کتاب حاضر ، راهنمای عملی در نحوه ی بکارگیری رویکرد پروژه ای در کلاس درس است و جایگاه این رویکرد را در برنامه های درسی به خوبی توضیح می دهد و راهکارهای طراحی ، کاربرد و ارزشیابی آن را در کلاس درس به نحوی که همه معلمان بتوانند از آن استفاده کنند، تبیین می کند.ابتدا هدف های دست یافتنی و انتظار از رویکرد پروژه محور در فرایند یاددهی- یادگیری و راهکارهای عملی بهره گیری از آن بیان می شود ، سپس روش برنامه ریزی کار پروژه ای به ویژه تاکید بر محور بودن فعالیت وعلاقه دانش آموزان و پیشنهادهای عملی برای کاربردی ساختن آن در کلاس درس ارائه می شود . در پایان ، نقش معلم در جلب مشارکت دانش آموزان به عنوان محوری ترین عنصر رویکرد پروژه محور تبیین می شود و روشهای ارزشیابی از کار پروژه ای در کلاس درس با ذکر نمونه های عینی و با تاکید بر ایجاد زمینه های لازم برای خلاقیت و انعطاف پذیری در نتایج پروژه بیان می شود.

هدف این کتاب ، ارائه راهنمایی های عملی به معلمان مدارس ابتدایی است. معلمانی که تمایل دارند یک رویکرد پروژه محور را برای یادگیری دانش آموزانشان به کار گیرند.

/ 1 نظر / 19 بازدید
Mohsen

سلام دوست عزيز[گل] وبلاگت زيبا بود، مرسي درآمد از اينترنت با 15 دقيقه کار در روز ايميل و وبلاگم رو براتون گذاشتم، يه سر بزنين ممنون ميشم PTC_15min@yahoo.com http://15min.persianblog.ir