تصویب طرح حمایت ازفعالیت های پژوهشی فرهنگیان/احتساب مقالات ISI در نظام رتبه بندی

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب طرح حمایت از فغالیت های علمی پژوهشی وزارت آموزش و پرورش در جلسه اخیر این شورا خبر داد.

مهندس مهدی نوید ادهم در گفت و گو با خبرنگار «آموزش و پرورش»خبرگزاری دانشجویان ایران اظهار کرد: طرح حمایت از فعالیت های علمی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش در هشتصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شد.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبات این جلسه گفت:شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر فرایند پژوهش محور شدن برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها در آموزش و پرورش و استفاده از یافته های پژوهشی در تمام سطوح آموزشی ،طرح حمایت از فعالیت های علمی و پژوهشی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش را تصویب کرد.

وی افزود :بر اساس این طرح ، وزارت آموزش و پرورش موظف شد تا زمینه حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و نیز مقالات علمی و پژوهشی و فعالیت های موثر در فرایند پژوهشی را متناسب با اهداف  و وظایف آموزش و پرورش مورد حمایت قرارداده و برای کاربرد و کاربست یافته های پژوهشی بسترهای حقوقی و قانونی را فراهم کند.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: معلمانی که مقالات پژوهشی آنها در مجلات معتبر ISI یا علمی و پژوهشی به چاپ برسد، امتیازاتی کسب خواهند کرد و در ارتقای نظام رتبه بندی معلمان مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

/ 2 نظر / 11 بازدید
کیهان فرد

با سلام و خسته نباشید خوشحال میشوم از وبلاگ بنده نیز دیدن فرمایید www.shokofehha.blogfa.com این وبلاگ دز زمینه های مختلف فعالیت دارد و شامل مقالات مختلف و فعالیت های پژوهشی و نمونه سوالات پایه دوم می باشد. با تشکر

فتاحی

با سلام و خسته نباشید خوشحال میشوم از وبلاگ های من ومدرسه مون بازدید کنید ونظربدید.باسپاس از حضورتون من رولینک کنید خوشحال میشم.[لبخند]