آشنایی با چند منبع اطلاعاتی فارسی

- مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایرانwww.irandoc.ac.ir

مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران با وظایف اساسی شناسایی ف گرد آوری ف تدوین ف ذخیره ف بازیابی و اشاعه اطلاعات علمی کشور و پژوهش در حوزه علوم اطلاع رسانی در سطح کشور فعالیت می کند. آخرین اطلاعات و یافته های علمی و پژوهشی اندیشمندان و پژوهشگران ایرانی که توسط این مرکز گردآوری می شود در قالب چکیده نامه ها و پایگاههای اطلاعاتی در دسترس عموم قرار گرفته است.

- پایگاههای اطلاعاتی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران www.irost.com

پایگاههای اطلاعاتی که از طریق این وب سایت در اختیار قرار می گیرد عبارتند از : ژایگاههای اطلاعاتی مجلات - پایگاههای اطلاعاتی کتابها - پایگاههای اطلاعاتی مذارک - پایگاههای اطلاعاتی پروانه ثبت اختراعات - پایگاه اطلاعاتی فهرست مشترک کتابهای لاتین

- مرکز تحقیقات رایانه ای علوم اسلامی (نور)

www.noorsoft.org

این مرکز خدمات اطلاع رسانی متعددی را در زمینه احادیث و روایات - قرآن وتفسیر - اصول فقه - رجال - فلسفه - تاریخ - تراجم و کتابشناسی - عرفان - ادیان و فلسفه ارائه می کند.

- شبکه اطلاع رسانی رز نت www.rose-net.com

رزنت بزرگترین شبکه اطلاع رسانی علمی و تخصصی است که با حمایت وزارت علوم , تحقیقات و فناوری توسط شرکت رز سیستم راه اندازی شد . این شبکه در حقیقت بستر مناسبی برای عرضه اطلاعات ناشرین بزرگ بین المللی و داخلی از طریق اینترنت و اینترانت را فراهم آورده است.                  

- خانه کتاب www. ketabnet.org

این پایگاه اطلاعاتی شامل کتابهای منتشر شده در داخل کشور - اطلاعات ناشران کشور - فهرست کتابهایی که روزانه منتشر می شوند - فهرست کتابهایی که روزانه در حال چاپ هستند - نسخه الکترونیکی نشریات خانه کتاب و نشریه های نقد وبررسی کتاب

/ 0 نظر / 20 بازدید