کارشناس پژوهش
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      میعادگاه پژوهشگران منطقه هشت ()
'گزارش همایش رابطین پژوهش نویسنده: کارشناس پژوهش - ٢٥ مهر ۱۳٩٠

سلام خدمت دوستان و همراهان عزیز

امروز 25/7/90همایش رابطین پژوهش در سالن شهید آوینی برگزار گردید

جلسه با قرائت قرآن و سرود ملی آغاز گردید و پس از خوشامدگویی کارشناس پژوهش  ، معاون پژوهشی منطقه به ایراد سخنانی درباره  تحقیقات وپژوهش پرداختند ؛ سپس دکتر گیلک به مباحثی در خصوص روش تحقیق اشاره کردند و در ادامه  آقای زر افشان مسئول تحقیقات  سابق منطقه گزارشی از وضعیت این بخش در سال گذشته  ارائه دادند .

درپایان خانم موسوی از پژوهشسرای صدرا , فعالیتهای آن مرکز را در سال جاری معرفی کردند و خانم محمدنبی کارشناس تحقیقات منطقه به شرح فعالیت رابطین پرداختند.

  نظرات ()
عناوین اولویت های پژوهشی نویسنده: کارشناس پژوهش - ۱٦ مهر ۱۳٩٠

فرهنگیان محترم منطقه 8 که در پی فعالیت های تحقیقاتی هستند حتما سری به سایت پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش بزنند . در سایت عناوین پژوهشی سال 89 و90 با موضوعات مختلف آورده شده که قطعا می توانید با این سازمان همکاری کنید.آدرس سایت در لینک دوستان درج گردیده ....... موفق باشید

  نظرات ()
همایش رابطین پژوهش نویسنده: کارشناس پژوهش - ۱٦ مهر ۱۳٩٠

با سلام واحترام

به اطلاع کلیه ی رابطین محترم پژوهش در منطقه 8 تهران می رساند جلسه آشنایی و بحث وتبادل نظر در حوزه پژوهش منطقه در تاریخ دوشنبه 25 مهرماه برگزار خواهد شد براین اساس بخشنامه ای به مدارس ارسال گردیده و همه اطلاعات مربوط در آن درج گردیده است. از همکاران محترم خواهشمندیم  بخشنامه مذکور را از مدرسه تحویل گرفته و با اطلاع از زمان و مکان آن در این جلسه حضور بهم رسانند .

پیشاپیش از حسن توجه دوستان سپاسگزاریم

  نظرات ()
معرفی کتاب نویسنده: کارشناس پژوهش - ۸ مهر ۱۳٩٠

نام کتاب : پژوهش در کلاس درس

نویسنده : دیوید ری / ترجمه : دکتر محمدرضا سرکار آرانی / با همکاری علیرضا مقدم

موسسه فرهنگی منادی تربیت

در پیشگفتار مترجمان آمده: کتاب حاضر ، راهنمای عملی در نحوه ی بکارگیری رویکرد پروژه ای در کلاس درس است و جایگاه این رویکرد را در برنامه های درسی به خوبی توضیح می دهد و راهکارهای طراحی ، کاربرد و ارزشیابی آن را در کلاس درس به نحوی که همه معلمان بتوانند از آن استفاده کنند، تبیین می کند.ابتدا هدف های دست یافتنی و انتظار از رویکرد پروژه محور در فرایند یاددهی- یادگیری و راهکارهای عملی بهره گیری از آن بیان می شود ، سپس روش برنامه ریزی کار پروژه ای به ویژه تاکید بر محور بودن فعالیت وعلاقه دانش آموزان و پیشنهادهای عملی برای کاربردی ساختن آن در کلاس درس ارائه می شود . در پایان ، نقش معلم در جلب مشارکت دانش آموزان به عنوان محوری ترین عنصر رویکرد پروژه محور تبیین می شود و روشهای ارزشیابی از کار پروژه ای در کلاس درس با ذکر نمونه های عینی و با تاکید بر ایجاد زمینه های لازم برای خلاقیت و انعطاف پذیری در نتایج پروژه بیان می شود.

هدف این کتاب ، ارائه راهنمایی های عملی به معلمان مدارس ابتدایی است. معلمانی که تمایل دارند یک رویکرد پروژه محور را برای یادگیری دانش آموزانشان به کار گیرند.

  نظرات ()
مصوبات کارگروه پژوهش در اجلاس رؤسای آموزش وپرورش نویسنده: کارشناس پژوهش - ۳ مهر ۱۳٩٠

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، امسال در بیست و هشتمین اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق کشور، پژوهش و جایگاه آن در نظام تعلیم و تربیت، عنوان کارگروه شماره 18 بود که به ریاست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد. این کارگروه طی دوجلسه فعال در عصر روزهای سه‌شنبه و چهار‌شنبه سوم و چهارم مرداد ماه سال 1390 با حضور 37 نفر از روسای محترم آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌های کشور، به ریاست رئیس محترم پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و عضویت رؤسای محترم پژوهشکده‌های وابسته به آن تشکیل شد و موارد زیر را به تصویت رساند:


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
بروشور پژوهش نویسنده: کارشناس پژوهش - ۱ مهر ۱۳٩٠

به اطلاع همکاران عزیز فرهنگی می رساند ، کارشناسی پژوهش منطقه در نظر دارد هر ماه یک بروشور با مضمون تحقیقاتی وپژوهشی با عنوان حلقه پژوهش جهت ارتقا فرهنگ پژوهش در بین معلمان گرامی منطقه منتشر نماید .

دوستان محترم می توانند این ماهنامه را از مدیریت یا رابط پژوهش مدرسه دریافت نمایند ، ضمنا تقاضا می کنیم نظرات ارزشمند خود را از طریق همین وبلاگ برای ما ارسال نمایید. 

موفق و پیروز باشید

 

  نظرات ()
مطالب اخیر دومین جلسه اقدام پژوهی انواع پژوهش مطا لب پژوهشی مطا لب پژوهشی مطا لب پژوهشی پژوهش مطا لب پژوهشی مسائل روانشناسی z چکیده های اقدام پژوهی فراخوان اولین همایش تعلیم وتربیت و دانشگاه فرهنگیان - مرداد 93
دوستان من پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش دبیرخانه شورای تحقیقات شهر تهران پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات ایران شبکه رشد سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران موسسه فرهنگی واطلاع رسانی تبیان وزارت آموزش وپرورش اداره کل آموزش وپرورش تهران اداره آموزش وپرورش منطقه 8 تهران اطلاع رسانی همایش ها و سمینارها تقویم کنفرانسها پژوهشسرای دانش آموزی صدرا خانه کتاب سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی باشگاه دانش پژوهان جوان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وبلاگ تحقیق و پژوهش در آموزش وپرورش بانک اطلاعات نشریات کشور ايران كنفرانس دانشگاه فرهنگیان پرتال زیگور طراح قالب